Měsíc férových cen

Znáte historku o Picassovi v kavárně?  Je dobrá, krátká a výstižná a publikovala ji moje kolegyně na svém blogu ZDE.

 

V listopadu jsem se zapojila do báječné kampaně. Dala si za cíl šířit mezi zákazníky povědomí o tom, co všechno se skrývá za prací českých tvůrců.

Možná i vy jste ji na sítích zahlédli a možná jste se díky ní doklikali až sem.

 

1

 

...a to jsem moc ráda, protože tady u sebe o tom můžu napsat vše, co se do grafiky nevešlo.

 

Věcem, které tvořím, věnuji stovky hodin času. S tvůrčí vášní vymýšlím stále nové kousky, ale vyrobit jich dokážu jen několik. Cesta od nápadu k produktu je totiž mnohem delší, než se na první pohled zdá.

Baťůžek z řady Egg Bag, který vidíte na obrázku, zrál v mé hlavě déle, než ostatní nápady. Dlouho jsem skicovala a hledala optimální technické řešení, abych mohla zachovat všechny oblé křivky.

 Hana Krauseova 2021  P_20201020_123040_vHDR_Auto (1)

Střihy jsem budovala v grafickém editoru a průběžně si vyráběla papírové modely, abych zjistila, jak bude ve 3D fungovat.

Ušila jsem několik modelů z různých materiálů, abych zjistila, že některé věci nejsou praktické a předělala je. Odepínací klopa měla být původně na zip, ale stiskací druky se ukázaly jako mnohem elegantnější řešení. Koupila jsem lis, abych je mohla aplikovat na všechny díly kvalitně.

Potrápila jsem se s přáním, aby popruhy byly variabilní a daly se proměnit v ucho kabelky. Stálo mě to pečlivý výběr komponentů a několikeré přešívání vzorku - a voalá! Fungují!

potahovky 03  P_20210526_154848

Hledala a vybírala jsem materiál. Na takovém baťůžku je věcí opravdu hodně, koženka, vrchní tkanina, podšívka, výplň v zádech, výztuže, kování, popruhy, stuhy, zapínání. Každý typ má vlastní výrobce a dodavatele a je jich potřeba koupit dost, aby se vám objednávka vyplatila. 

Kontaktovala jsem nábytkářskou firmu, a ta mi přenechala tkaniny, ze kterých vyrábí exkluzivní křesla. Menší kusy, které už nevyužijí, zachráním já a vyrobím z nich baťůžky pro vás.

Pro šití bylo potřeba vyrobit mnoho šablon všech potřebných dílů. Šablony vrchních materiálů mají jinou velikost než ty podšívkové a ty pro výztuže vypadají ještě úplně jinak. Prostě velké papírování ;)

IMG_20211004_162251  P_20201105_142916

Samotné stříhání trvá dlouhé hodiny. Pokud zachraňuji i malé zbytky materiálů, je celý proces časově ještě náročnější.

Ilustraci na klopy jsem vytvořila přímo do tvaru dílu. Několik barevných variant jsem sladila s barvami materiálů a vytvořila tisková data. Profesionální tiskaři, které jsem objevila v našem kraji, dokázali to, co se doposud zdálo nemožné a potiskli mi koženku tak dobře, že ji prostě nezničíte.

OKF_3429-1 UPRAVA  certifikat mensi 02

První kousky jsem ušila sama. Potom jsem začala shánět šikovné pomocnice, které by mi alespoň některé díly ušily tak, abych byla spokojená (jsem prostě šílenej perfekcionista, takže díky všem za toleranci). Našila jsem vzorky a rozdělila práci. Když se u mě vypracované díly sejdou, sama dokončím nejtěžší švy.

Hotové baťůžky se musí dobře vyfotit a fotografka Saša si svou odměnu vždy dokonale zaslouží. Fotky je potom potřeba upravit pro e-shop, sociální sítě a nejrůznější druhy propagace (jak jinak byste si jich všimli, že jo?)

IMG20220907080325  IMG20220907082204

Než vám začnu zboží nabízet, musím všechno ještě jednou pořádně spočítat a určit si férovou cenu, tak, aby mohla má práce pokračovat.

Produkty nabízím na e-shopu, který si sama buduji. Je to další věc, která doslova žere čas... 

A abych vám je dovezla co nejblíže, jezdím pravidelně na designové markety po celých Čechách. Cesta i pronájem stánku tvoří docela slušnou položku v mém rozpočtu, ale já se vždy moc těším, že se s vámi uvidím a že mé úsilí oceníte nákupem.

Pokud tedy máte chuť odměnit sebe i mne nákupem unikátního kousku, věřte, že to má smysl a radost budeme mít všichni.

Děkuju vám a těším se na objednávku! ;)

 IMG20221027105513