kraj Pernštejnů - to nejlepší z lokální výroby

Jak si zasloužit členství v klubu nejkvalitnějších regionálních výrobků? Za peníze ho nekoupíte

(Ne, že by vám odpustili členský poplatek, ale ten není vysoký).

 

KP_ barva

 

Především je dobré vyrábět své výrobky v daném kraji, jak asi každý tuší. U Hanako kabelek a doplňků to platí stoprocentně. Co si na nich neudělám sama ve své dílně v Automatických mlýnech, to deleguji šikovným švadlenám, nebo tiskařům od nás, z Pardubic a okolí. A že není lehké sehnat dobrou švadlenu, ví každý, kdo to zkoušel.

 

mlejnyja 01

 

Dále je dobré používat místní zdroje. U textilních materiálů si sice nikdo nedělá iluze, že bych je dostala v regionu, ale pár dobrých výrobců se v nejbližším okolí také našlo. A tak můžete mezi Hanako kousky narazit na nejjemnější bavlnu z Milety Hořice, nebo na odolnou stanovku ze semilského Svitapu. Čas od času se v kolekci objeví šaty z úpletů Moraviatexu, nebo K-pletu.

 

P_20201105_142916P_20200603_094824_vHDR_On

 

Mám tedy certifikát v kapse, když jsem zapojila do výroby kdekoho z okolí? Nemám. Ještě je tu výběrové řízení a komise, která rozhodne, jestli jsou Hanako věci dost kvalitní a vyjímečné na to, aby byly v tak dobré partě. A prý, že jo! Už jsme tam také, můžete mrknout sem.

 

certifikat mensi 02

 

Díky podpůrným projektům Kraje Pernštejnů jsme mohly loni na podzim realizovat vyjímečné focení s Editou Bízovou. Pojďte se podívat, co z toho vzniklo. Napsala jsem o tom malou reportáž.

 

FB 03 bez loga