vánoční hvězda - postup

Vybalili jste si už svou předvánoční objednávku od Hanako?

Tak to jste objevili malý kreativní dárek, který nyní ke všem prodaným kouskům přikládám. Protože mě i mé děti baví skládat různá origami a papírové dekorace, možná jimi potěším i vás.

 

mrkněte se na foto-tutoriál k výrobě papírové hvězdy:

 

 1. Připravíme si pravítko, pletací jehlici (nebo jiný tenký, ale tupý předmět, třeba hrot nůžtiček z druhé strany), nůžky nebo řezák a může být také lepidlo.

postup 01 

 

2. Malé, nenápadné značky jsou tu od toho, abychom je propojili rýhami. Zarýhneme je postupně všechny podél pravítka pomocí tupého hrotu jehlice. Tuto operaci můžeme vynechat, později ale budeme mít více práce s přesným ohýbáním papíru.

postup 02  postup 10

 

3. Celou siluetu dvojité hvězdy vyřízneme řezákem, nebo vystřihneme nůžkami.

 postup 03  postup 04

 

4. Boky hvězdičky přehýbáme směrem dolů podél značek, zarýhnuté hrany nám pomáhají v přesné práci.

 postup 05

 

5. Hvězdičku složíme do sebe. Aby pěkně držela tvar, střídáme boční dílky a vsunujeme je do sebe dovnitř i ven, lépe se do sebe zaklesnou a drží i bez lepidla.

 postup 07

 

6. Chceme-li si pevnost tvaru pojistit, kápneme malé množství lepidla mezi všechny boční dílky a hvězdičku pěkně dotvarujeme.

 postup 08  postup 09

 

Tradá! Hvězda je hotová. A co teď s ní?

*  Zavěste ji na provázek, jako dekoraci do okna, nebo na větvičku. Doplňte ji korálky, nebo jinými drobnými prvky, aby pěkně visela.

*  Vyrobte si hvězdiček více! Originál můžete použít jako šablonku a ohýbací značky proznačit hrotem kružítka. Můžete si tak hvězdičky libovolně namnožit třeba z barevného papíru.

*  Pokud hvězdu neslepíte, můžete ji využít jako originální krabičku na drobné dárky. Převažte ji stuhou, nebo třpytivou šňůrkou.

 

Doufám, že vám hvězdičky zpříjemní sváteční čas. Budu moc ráda, dáte-li mi vědět, jak se vám vydařily.